1. Какво прави експертът Недвижими имоти?
Занимава се с покупко-продажба на недвижими имоти -ново, старостроителство, къщи, парцели, комплекси, търговски помещения, хотели и т.н.Освен това, покрива довършителните работи, ако клиентът иска да промениоблика на жилището или помещението, което е закупил. Предлагаме интериорен проект, съобразен с желанията и предпочитанията на клиента, както и с бюджета и времеватарамка. Инвестициите в ново са още една ниша в бранша.
Експертът в недвижимите имоти не просто продава жилища – той е архитектна възможностите, реализатор на мечти и строител на дългосрочнивзаимоотношения. Със задълбочени познания за пазара и уникалностратегическо мислене, тойпритежава усет към детайла, който му позволявада идентифицира най-добрите сделки и да предоставя на клиентите си съветис увереност и прецизност.
2. Какви качества и умения трябва да имаш, за да се справяш добре?
Майсторство в преговорите.
Презентационни умения.
Консултативен подход вместо агресивни продажби.
Гъвкавост във времето и ангажиментите. Брокерът на недвижими имоти не работи по фиксиран график от 9 до 5.
Емоционална интелигентност и емпатия.
3. Какви предмети в училище са важни и кои специалности вуниверситета са подходящи?
На първо място математиката. Иначе как ще сметнем колко струва имота и колко ни дължат, ако не знаем колко е 3% от стойността на имота (нашето възнаграждение).
На второ място е психологията. За да усещаме какъв човек стои срещу нас и как най-правилно да комуникираме с него.
И не на последно място-икономика. Трябва да умеем да разбирамепазарите, икономиката на страната, региона и света.
4. Къде можеш да получиш подходящо образование?
Подготовка за Брокери и специализирани обучения има в следнитеуниверситети: Икономически университет Варна, Бургаски свободен университет, УНСС, УАСГ, Нов български университет.
Също така обучения предлага и Национално сдружение Недвижими имоти.
На гимназиален етап: Професионална гимназия по строителство и геодезия гр. Пловдив.
5. Къде можеш да се реализираш и колко ще получаваш?
Реализацията е във всеки град или държава. Професията е универсална, но се усвоява и адаптира на местно ниво. Точна заплата няма, възнаграждението се изчислява според договорената комисионна и свършената работа.
6. Какво е бъдещето на професията?
Това е една от най-проспериращите професии в България в последните години. Сделките с недвижими имоти държат ръст и имат много малко флуктуации годишно, защото българинът дълбоко вярва, че най-добрата инвестиция (вложение) и наследство е недвижимият имот.
7. За кого НЕ Е тази професия?
За хора, които обичат да си почиват на дивана цял ден; за хора които не обичат динамика, пътувания и срещи с хора; които искат да работят зад компютър по цял ден; за хора, които не обичат предизвикателствата, а по-скоро предвидимостта. За хора, които не обичат недвижимите имоти!